8. oktobra 2023 mineva že 75 let, odkar je v letalski nesreči svoje življenje izgubil mladi Josip Križaj, domoljub in izredno nadarjen pilot. Ob tej priložnosti smo se v petek, 6. 10. 2023 odpeljali do spominskega obeležja na Jarmovcu. Obeležje je bilo postavljeno leta 1989 in že takrat je skrb zanj bila dodeljena planinski skupini OŠ Podgora Kuteževo. Vsako leto se manjša delegacija odpelje v prelepe snežniške gozdove in položi cvetje ob tem obeležju. Tokrat so se nam pridružili tudi predstavniki Zveze borcev iz Ilirske Bistrica in Pirana ter tudi gospod Benjamin Ličer, eden najbolj izkušenih akrobatskih pilotov pri nas, ki je že večkrat poletel tudi pod znamenitim solkanskim mostom. Po krajši slovesnosti so gostje položili vence in z minuto tišine smo se spomnili tega legendarnega pilota.

Več o Josipu Križaju si lahko preberete na TEJ POVEZAVI.

Dostopnost