Select Page

Teden otroka letos poteka pod naslovom Zakaji in zatoji radovednosti. V tem duhu je zato potekal tudi sprejem prvošolčkov, ki ga je Šolska skupnost učencev pripravila v četrtek, 5. 10. 2023. Dvanajst nadobudnežev je z veseljem sodelovalo pri odkrivanju nenavadnih dejstev o živalih in drugih vsakdanjih vprašanjih. Ali morda vi veste, zakaj kit brizga vodo? Zakaj nastane mavrica? Zakaj krokodil joče? Nekateri odgovori so lahko zelo zabavni, spet drugi nas presenetijo. Pomembno je, da vsi, ne le otroci, ohranjamo radovednost in postavljamo vprašanja ter nanje iščemo odgovore. Kaj vse še skriva ta naš svet!

Prvošolčki že vedo, zakaj hodijo v šolo, saj so sami povedali, da se bodo kaj novega naučili, se naučili pisati, brati in računati. Seveda so morali obljubiti, da bodo zgledni učenci in se bodo medsebojno spoštovali. Glede na to, da so nam že znali lepo zapeti in zaplesati, smo prepričani, da bodo zelo zelo uspešni učenci naše šole. Dobrodošli!

Dostopnost