Petek, 1. 9. 2023, si bodo prav posebej zapomnili letošnji prvošolci. Dvanajst korenjakov je pogumno vstopilo v prostore naše šole in prvič sedlo za šolske klopi. Ker je to pravi praznik za novopečene prvošolce, smo ga temu primerno tudi proslavili.

Učence sva najprej pozdravili razredničarka in ravnateljica. Sledilo je prvo presenečenje – nastop čarovnika Romana, ki je poskrbel za marsikakšno začudenje in navdušenje učencev cele šole. Nato sem prvošolce skupaj s starši nagovorila še razredničarka in napočil je trenutek, ko smo se z učenci še malce bolj spoznali brez prisotnosti staršev. Pregnali smo strahove ter prebrali misli staršev, ki so učencem dale še več ponosa. Pridno so sodelovali in dokazali, da zmorejo in lahko postanejo šolarji. Vsak posebej je zato ob bučnem aplavzu sošolcev prejel svojo rumeno rutko. Na koncu je sledilo še sladko presenečenje za učence in njihove starše – okusna torta, ki je bila hkrati zaključek dne na šoli in uvod v nadaljnje praznovanje z družino.

Prvošolci, dobrodošli v naših vrstah in naj bodo vaši dnevi na šoli prežeti z znanjem in lepimi trenutki!

učiteljica Simona Pezdir

Dostopnost