V petek, 16. 6. 2023, smo se učenci, ki sodelujemo s Parkom Škocjanske jame, odpravili na ekskurzijo v biosferno območje Julijske Alpe.

Izpred šole smo se odpravili ob 7. uri zjutraj ter se podali na pot do Tolminskih korit, kjer nas je počakala vodička. Odpeljala nas je po poti ob reki, ki vodi do končnega cilja. Povedala nam je veliko zanimivih informacij, med drugim smo videli tudi Zadlaško oziroma Dantejevo jamo, ki jo je prav zares obiskal tudi Dante Alighieri. Ob poti do Zadlaške jame smo videli kip Duge babe.

Preden reka Tolminka pronica v globine, je videti termalni izvir, ki ima temperaturo okoli 20 °C.

Po prihodu v Tolmin smo imeli prosti čas. Večina si je privoščila slasten sladoled.

Po poti smo sodelovali v kvizu, ki nam je za pravilen odgovor prinesel tudi pravo darilce.

Zadovoljni in polni novega znanja smo se domov vrnili okoli 16. ure.

Dostopnost