Select Page

V soboto, 6. 5. 2023, smo se učenci, ki obiskujemo krožek prve pomoči Osnovne šole Podgora Kuteževo in Osnovne šole Antona Žnideršiča, ter prvi posredovalci zbrali na igrišču OŠ Kuteževo. Prvi posredovalci so posamezniki, ki nimajo zdravstvene izobrazbe, a se odzovejo v primeru, ko nekdo potrebuje pomoč pred prihodom reševalcev.

Sodelovalo je šest ekip, vsaka je imela 3 člane, ki so prišli iz različnih koncev občine Ilirska Bistrica. Ekipe so se razporedile po 4 različnih točkah, kjer so preverili svoje znanje o prvi pomoči.

Pomagali so delavcu, ki je obležal nezavesten in poškodovan zaradi nesreče z električnim tokom,  balinarjema z bolečinami v prsnem košu oz. poškodbo noge, dekletu, ki se je med igro zgrudilo, in deklici, ki so ji morali odstraniti tujek iz požiralnika.

Po preverjanju je sledila še vaja evakuacije iz šole. Reševali so opečenega hišnika, kuharico, ki se je porezala, učiteljico, ki je nesrečno padla po stopnicah ter ravnatelja, ki je doživel srčni zastoj.

Ob koncu usposabljanja posredovalcev smo svoje znanje o prvi pomoči pokazali tudi učenci obeh šol.

Bilo je zelo zanimivo in poučno.

Andreja Rolih, Nicole Rolih Morelj, Nina Rutar, Monika Knez

Dostopnost