Select Page

V sredo, 10. 5. 2023, so učenci prvega triletja in predšolski otroci obiskali dan odprtih vrat na Glasbeni šoli Ilirska Bistrica. Med njimi je bilo tudi nekaj obrazov z naše šole, ki so nas še posebej lepo sprejeli. 

Prisluhnili smo godalnemu orkestru, pihalom, trobilom, klavirju, tolkalom, kitaram, domačim melodijam na harmoniki in si ogledali še nekaj baletnih korakov. Prav vsako glasbilo je naredilo vtis na svoj način, še posebej pa je bilo zanimivo, ko so učenci nekatera od njih lahko tudi sami preizkusili. Za klavir je nenačrtovano sedel tudi naš tretješolec Maj, ki se uči igrati klavir in je tako dobil možnost, da nam pokaže, kar se je naučil. Seveda je bilo v naših vrstah še nekaj drugih učencev glasbene šole, ki so povedali, da jim je igranje inštrumenta v veselje. 

Učencem je bilo dogajanje zanimivo in zagotovo je kdo na ta dan odšel domov z željo, da bi še kdaj poprijel za katero od glasbil in se podal na pot šolanja za samostojno igranje melodij na svoj najljubši inštrument.

Simona Pezdir

Dostopnost