V petek, 14. 4. 2023, smo se učenci 6.-9. razreda odpravili z avtobusom v Postojno na Srednjo gozdarsko in lesarsko šolo. Profesorji in dijaki so nas lepo sprejeli. Posedli smo se v učilnico, pojedli in imeli uvod v naš naravoslovni dan. Pogovarjali smo se o naravi, drevesih itd. Nato so nas razdelili  v 2 skupini. 8. in 9. razred sta prevzeli 2 dijakinji in nas razdelili v 3 skupine po 5 učencev. V 5 vrečkah je bilo 5 plodov; ne da bi gledali, smo morali ugotoviti, kako se imenujejo. Čez nekaj časa smo se zamenjali z drugo skupino. Odšli smo v delavnico, kjer sta nam dijaka pokazala motorko, njene dele, kako se jo razstavi, kako očisti in nabrusi. Učenci smo imeli možnost razstaviti in nabrusiti motorno žago. Potem smo odšli ven, dijakinja nam je pokazala, kako se pravilno požaga drevo. Nato so nas zapeljali en krog s traktorjem. Vrnili smo se u učilnico, se pogovarjali in reševali delovne liste. Tako se je zaključil naš dan. Z avtobusom smo se odpeljali nazaj domov.

Nika Prosen in Nina Rutar

Dostopnost