Tekmovanja, ki je bilo v soboto, 18. 3. 2023, se je udeležila tudi naša šola (3.). Poleg nas so tekmovali učenci z OŠ Antona Žnideršiča (1.), OŠ Dragotina Ketteja (2.) in OŠ Rudolfa Ukoviča Podgrad (4.).

Na začetku tekmovanja smo pisali teorijo o nudenju prve pomoči in o zgodovini Rdečega Križa. Nato so se ekipe vseh šol porazdelile po treh prizoriščih. Oskrbeti smo morali »osebe, ki so imele srčno kap, kemično opeklino dlani, otroka brez znakov življenja, dušenje, odprti zlom podlahti in izbiti zlom.

Med tekmovanjem sta za vzdušje skrbeli strokovni sodelavki Diana in Nataša iz zdravstvenega doma.

V naši ekipi so sodelovale Lana Vrh (vodja), Nicole Rolih Morelj, Manca Kreft, Hana Zeljkovič in Nina Rutar, zamenjava je bila Zarja Hrenovec, fotografinji Monika Knez in Tinkara Jaksetič, imitatorja Nik Matko in Mark Prosen. Na teoretičnem delu so se odrezale slabše, vendar so ostalim ekipam na prizoriščih dale vetra. Naša šola je zelo ponosna na njih in naslednje leto nam zagotavljajo, da bodo zmagali.

Monika Knez in Nina Rutar

Dostopnost