To lepo sončno jutro smo si vrtčevi otroci popestrili z obiskom gledališča Ku-kuc. Ogledali smo si predstavo o Palčici, ki je v cvetličnem loncu zrasla iz majhnega ječmenovega zrnca. Med potjo je naletela na glasno mamo žabo, ki ji je bila Palčica tako všeč, da jo je pri priči hotela omožiti s svojim sinom. Miška ji je v svoji hiški ponudila zavetje pred hudo zimo. Povedala ji je o zdravilnem prašku iz regratovega cveta, ki pomaga pri vseh težavah. Z njim je rešila ranjeno lastovico s katero je poletela v širni svet. Ko se je Palčica vrnila domov, je na zemlji našla ječmenovo seme, iz katerega je v njenem cvetličnem lončku zrastel Cvetlični Princ. Princ in Palčica sta imela najraje na svetu sonce, rumene tulipane in zato sta skupaj živela srečno do konca svojih dni. Otroci so na predstavi uživali, se do solz nasmejali in veliko naučili. Spoznali smo, kako je pomembno imeti

PRIJATELJE!

Polžki, Zajčki, Slončki in njihove vzgojiteljice.

Dostopnost