V petek, 25. 11. 2022, smo se učenci predmetne stopnje odpravili v Gledališče Koper. Ogledali smo si gledališko predstavo Butalci, ob kateri smo se zelo zabavali. Najbolj smešno je bilo, ko so volili župana s pomočjo bolhe. Župan je postal tisti, ki mu je bolha skočila v brado. Policist je ves čas neuspešno lovil nepridiprava Cefizlja, gasili pa so cerkev, ki sploh ni gorela. Odšli so tudi po vino na Hrvaško, vendar vedno neuspešno, saj so morali prenočiti v svojih posteljah oziroma jim je Cefizelj obrnil njihovo vozilo.

Sledila je učna ura v gledališču. Ogledali smo si oder, prostor pod odrom, maskirnico in šivalnico. Najbolj nam je bila všeč maskirnica, v kateri smo si ogledali umetne brke iz dlake bizonov in umetno kri. V mali dvorani smo se preizkusili še v improviziranju in igrah koncentracije.

Bilo nam je lepo in veliko smo se naučili. Veseli smo bili, da smo obiskali gledališče.

Nina Rutar in Monika Knez, 7. r.

Dostopnost