V četrtek, 13. 10. 2022 se je nekaj predstavnikov šolske planinske skupine ter predstavnica Zveze združenj borcev za vrednote narodnoosvobodilnega boja Slovenije, Karmen Ličan, odpravilo na Jarmovec oziroma do spomenika v obliki letalskega krila, ki je postavljen Josipu Križaju.

8. oktober 1948 je bil meglen dan in ravno megla je botrovala letalski nesreči, ki je vzela življenje tega domoljubnega primorskega pilota. Ob spomeniku smo prisluhnili kratkemu orisu njegovega življenja, spoštovanje pa pokazali z dvema recitacijama in slavnostnim zvokom trobente. K spomeniku je bil položen tudi venec in prižgana svečka.

Po Josipu Križaju je poimenovan aeroklub iz Ajdovščine,  več o Josipu Križaju pa si lahko preberete na TEJ POVEZAVI.