Teden otroka je program Zveze prijateljev mladine Slovenije že od leta 1954. Osrednja tema letošnjega Tedna otroka, ki je potekal od 3. do 9. oktobra, je bila SKUPAJ SE IMAMO DOBRO. Kot običajno je šolska skupnost tudi letos pripravila sprejem prvošolčkov v šolsko skupnost učencev OŠ Podgora Kuteževo (ŠS). Že kmalu po začetku šolskega leta smo se predstavniki v šolski skupnosti učencev dobili in skupaj izbrali zgodbico, ki sporoča enako kot tema v tednu otroka. Vsebino zgodbice Prijatelja za vedno smo nekoliko prilagodili in pridno vadili vse do ponedeljka, 10. 10. 2022, ko je tudi uradno potekal sprejem letošnjih šestih nadobudnih prvošolcev. Le-ti so se nam predstavili in nam zapeli pesmico, ki so se jo že naučili, predstavniki ŠS pa smo jim zaigrali omenjeno igrico. Sledila je svečana zaobljuba, da bodo tudi sami s svojim delom in vzorom prispevali k še lepši skupni prihodnosti. V spomin na ta poseben dan so prejeli priznanja ter priložnostna darilca, za konec pa smo vsi risali sebe in svoje najboljše prijatelje.

Novim članom v šolski skupnosti učencev želimo veliko uspeha in vztrajnosti na njihovi šolski poti.

Dostopnost