V torek, 22. 3. 2022, so na našo šolo prišli »Aparati na turneji« – posebno vozilo, na katerem predstavljajo, kako delujejo elektronske naprave, kako z njimi ravnamo, da imajo daljšo življenjsko dobo, in kaj storimo z njimi, ko jih ne potrebujemo več. Lahko jih podarimo drugim ali odložimo v zabojnik za ponovno uporabo ali reciklažo. Stare delujoče naprave lahko odložite na rumena odlagališča, ki so razpršena po celi Sloveniji. Ogledali smo si nekaj starih elektronskih naprav in poskusili zaigrati igrice iz starejše dobe. Vsi smo se zelo zabavali. Zahvaljujemo se za odlično predstavitev.

Vabimo vse, da sodelujete v akciji zbiranja delujočih in nedelujočih aparatov! Aparate prinesete na šolo ali jih odložite v košare ob leseni hišici na parkirišču pri vrtcu.

Nina Rutar in Monika Knez, 6. razred

Dostopnost