Za Zemljo, naš planet, največ storimo, če v trajnostnem duhu vzgajamo otroke – najprej s svojim zgledom, nato s predajanjem znanja. Vključili smo se v ustvarjalno-trajnostni natečaj Zamaškonjam. Z njim bomo nadgradili aktivnosti osveščanja o ekoloških temah na šoli.

Zbiramo plastične pokrovčke z oznakami: PP, PE in znakom za reciklažo. To so pokrovčki, ki jih najdemo na plastenkah, tetrapakih, nekaterih zdravilih, milih in šamponih, pralnih sredstvih in mehčalcih, ter drugih živilih in čistilih. Pokrovčki so kompaktni.

Sodelovali bomo z zbiranjem odpadnih zamaškov za društvo Vesele nogice in z izdelavo posebnega zbiralnika Zamaškonjama. Ta že čaka na zamaške, zato vas vabimo, da ga čim prej napolnite.