Select Page

Mrzli zimski dnevi so pri Žabicah vzbudili skrb za ptice, ki so ostale čez zimo pri nas. V jutranjem krogu smo ob slikah spoznali ptice, ki jih vidimo vsak dan v našem parku. Ker pozimi hrane nimajo dovolj , smo se odločili, da jim priskočimo na pomoč. Naredili smo načrt in prosili g. Janeza Rutar, da nam pripravi material za izdelavo ptičjih krmilnic. Prošnji se je prijazno odzval, zato se mu otroci in vzgojiteljice najlepše zahvaljujemo. Krmilnice smo zlepili, zaščitili in postavili v park tako, da lahko skozi okno opazujemo razigrane ptičke, ki zobajo semenka,

Tema o pticah nas je tako prevzela, da smo dejavnosti razširili še na druga področja: gibanje, ogledali smo si film o pripravi gnezda in gnezdenju siničke, iz odpadnega materiala so nastale ptičje hiške, različna semena, koruzni zdrob, malo lepila , pridne in spretne otroške rokice pa so ustvarile prelepe ptičke. Z izdelki smo okrasili garderobo pri Žabicah.

Srečni in ponosni smo, da lahko pomagamo!

Dostopnost