Select Page

V petek, 10. 9. 2021 je bil organiziran dvodnevni izlet na Snežnik. Popoldan se je petnajst mladih planincev dobilo na Sviščakih in se pod vodstvom vodnic mentoric podalo proti Snežniku. Med klepetom in obveznimi postanki smo, sicer že malce utrujeni, še pred sončnim zahodom prispeli do koče Draga Karolina na Velikem Snežniku.
Oskrbnik koče Andrej Barovič nam je pripravil okusno večerjo in nas pogrel s toplim čajem. Ob igranju kart, druženju in opazovanju čudovitega zvezdnatega neba je večer hitro minil. Ko je prišel čas za spanje, smo se udobno namestili na skupnih ležiščih, se zavili vsak v svojo spalko in počasi zaspali.
Zjutraj smo se zbudili v še en lep dan, pozajtrkovali in se preko Malega Snežnika počasi podali proti našemu petkovemu izhodišču.
Še pred dogovorjenim časom smo bili na Sviščakih in si prijetno utrujeni obljubili, da se kmalu spet vidimo, saj smo se ob idealnih vremenskih razmerah in odlični družbi imeli super. Veselimo se naslednjega planinskega izleta!
Nataša Zidar, mentorica PS

Dostopnost