Select Page

Učenci naše šole smo se  v oktobru  odpravili v Botanični vrt v Ljubljani.  Spoznali smo veliko različnih in posebnih rastlin in o njih izvedeli veliko zanimivega.

Ob prihodu so nas zelo lepo sprejeli, se nam predstavili in nam povedali nekaj pravil, kako se  obnašati v vrtu. Dobili smo delovne liste in odpeljali so nas na prvi ogled.

Najprej smo si ogledali rastlinjak. Znotraj je bilo še kar toplo, saj v rastlinjaku  vzgajajo  po večini tropske rastline. Tam je bilo veliko zanimivih rastlin: bananovec, ananas, sramežljiva mimoza, ki je še posebej zanimiva, saj  se skrije po dotiku roke. Ko smo končali z ogledom rastlinjaka, smo si ga lahko še enkrat sami ogledali. Po malici smo začeli z drugim ogledom, ki pa je potekal zunaj.  Najprej so nas podučili o čebelah. Bilo je zanimivo, saj so nam povedali veliko o teh žuželkah, med drugim, kakšna je njihova naloga in kaj prispevajo človeštvu.

Po zelo zanimivem ogledu čebelnjaka smo nadaljevali s sprehodom po parku in spoznavali nova dejstva o drevesih in neznane vrste različnih dreves. Vodička nam je predstavila posamezna drevesa in njihove prednosti ali slabosti. Po sprehodu smo odšli še na delavnico, kjer smo raziskovali dele rastlin. Izdelali smo tudi cvetlico iz papirja.

Na koncu smo si lahko kupili še kakšno rastlino in si tropski rastlinjak še enkrat ogledali sami ter po želji tudi fotografirali.

Vodički smo se zahvalili in se, polni novih znanj o rastlinah, poslovili.

Učenci naše šole smo se  v oktobru  odpravili v Botanični vrt v Ljubljani.  Spoznali smo veliko različnih in posebnih rastlin in o njih izvedeli veliko zanimivega.

Ob prihodu so nas zelo lepo sprejeli, se nam predstavili in nam povedali nekaj pravil, kako se  obnašati v vrtu. Dobili smo delovne liste in odpeljali so nas na prvi ogled.

Najprej smo si ogledali rastlinjak. Znotraj je bilo še kar toplo, saj v rastlinjaku  vzgajajo  po večini tropske rastline. Tam je bilo veliko zanimivih rastlin: bananovec, ananas, sramežljiva mimoza, ki je še posebej zanimiva, saj  se skrije po dotiku roke. Ko smo končali z ogledom rastlinjaka, smo si ga lahko še enkrat sami ogledali. Po malici smo začeli z drugim ogledom, ki pa je potekal zunaj.  Najprej so nas podučili o čebelah. Bilo je zanimivo, saj so nam povedali veliko o teh žuželkah, med drugim, kakšna je njihova naloga in kaj prispevajo človeštvu.

Po zelo zanimivem ogledu čebelnjaka smo nadaljevali s sprehodom po parku in spoznavali nova dejstva o drevesih in neznane vrste različnih dreves. Vodička nam je predstavila posamezna drevesa in njihove prednosti ali slabosti. Po sprehodu smo odšli še na delavnico, kjer smo raziskovali dele rastlin. Izdelali smo tudi cvetlico iz papirja.

Na koncu smo si lahko kupili še kakšno rastlino in si tropski rastlinjak še enkrat ogledali sami ter po želji tudi fotografirali.

Vodički smo se zahvalili in se, polni novih znanj o rastlinah, poslovili.

Hana Zeljkovič, 7. r.

Dostopnost