Teden otroka je v vrtcu vedno nekaj posebnega.

Tema letošnjega tedna otroka je Odgovor je pogovor in ker pomembno obletnico praznuje TOM, smo se z otroki pogovarjali tudi o tem, kaj nam omogoča komunikacijo z nekom, ki ga ne moremo videti. Hitro so pomislili na telefon, znali pa so povedati tudi, da za njihovo delovanje potrebujemo elektriko oziroma elekrični naboj (ki nam v današnjih časih napolni baterijo na prenosnem telefonu). V tem tednu smo se večkrat igrali igrici Elektrika in Telefončki.

Imeli smo glasbeno urico z glasbeno učiteljico Saro Česnik, vzgojiteljice so nam pripravile poligon na terasi vrtca, ob prigrizku pa smo si v kinu Želvja jama ogledali risanko. To pa še ni vse, ne ne. Naredili smo sadno kupo z jesenskim sadjem, odšli na pohod do »stare šole« in naredili cel krog nazaj do vrtca. Vsi, tudi najmlajši smo pot pogumno prehodili in si zapeli:

En, dva, tri, počasi se hiti. Tri, štir’, pet, ta naš želvji svet.

Plešemo, pojemo in se veselimo, vse počasi delamo, hitro se učimo. (S. Česnik)

                                                                                                                                             Želvice

Dostopnost