V sredo 4. 3. 2020 smo učenci od 5. do 9. razreda odšli v Bistro na ogled Tehniškega muzeja Slovenije. Ko smo se z avtobusom pripeljali do Bistre, smo se razdelili v dve skupini. Najprej smo si ogledali nekaj naprav, ki za pogon uporabljajo različne vire energije, npr.: gepelj (ki ga poganja žival), žago venecijanko (poganja jo voda), lokomobilo (to je parna naprava, ki je poganjala druge stroje), avtomobil (poganja ga motor z notranjim izgorevanjem). Skozi lovski oddelek smo odšli do učilnice, kjer smo imeli delavnice in se preizkusili v naših ročnih spretnostih. Ko smo vsi končali izdelke, smo si ogledali še elektro oddelek. Na razstavi so praktični prikazi, ki razlagajo osnove elektrike, eksponati iz elektrarne ter interaktivni zasloni z zanimivimi vsebinami. Za konec smo pogledali še razstavo Titovih vozil in starih avtomobilov. Po ogledu smo z avtobusom odšli domov.

Alja Celin 9. r.

Dostopnost