Select Page

Slikanica Dobri snežak (F. Stoch) nas je s svojo zgodbo popeljala v, kot radi rečemo, veseli december.

Snežak pomaga živalim v stiski in zaradi tega ostane brez korenčka, ki je predstavljal njegov nos, brez klobuka, ki je postal gnezdo ptičku, brez slame, s katero si je naredila gnezdo miška, z metlo pa si je naredil dom ježek. Na mestu, kjer je stal snežak so spomladi zrastli zvončki. To pa je bilo snežakovo zadnje dobro delo. Napisano je bil izvrsten uvod za pogovor o tem, kaj so dobra dela in katera dobra dela lahko naredimo sami.

Razvrščali smo snežake po velikosti in jih barvali, posejali smo Božično žito. Naredili smo poskus – videli smo, kako nastane led in  kaj se zgodi z njim, ko se stali.

Bilo je zanimivo, zdaj pa že hitimo v naslednji teden, menda nas čaka presenečenje.

 

                                                                                                                                                                                                 Radovedni otroci iz skupine Medvedki

Dostopnost