GREMO V GOZD
V oktobru smo se pri Čebelicah posvetili naravi, posebej gozdu in skupaj z otroki smo ga odkrivali v vsej njegovi raznolikosti.
Z otroki smo se velikokrat odpravili v gozd, kjer smo ga opazovali in ga zaznavali z vsemi našimi čutili. V gozdu smo opazovali velike in majhna drevesa, storže, grmičevje, liste. Pripravili smo si tudi čutno pot iz naravnih materialov in se po njej bosi sprehodili.
V igralnico smo povabili lovca g. Mirota Uljana, da nam je razložil kaj vse lovci počnejo, katere živali živijo v gozdu, s čim se prehranjujejo. Pokazal nam je veliko fotografij gozdnih živali. Živali smo poimenovali in se o njih pogovorili.
Veliko smo se pogovarjali o drevesih, kako zrastejo, kaj potrebujejo za življenje, katere vrste dreves poznamo, ter jih razdelili na listavce in iglavce.
Posvetili smo se tudi pomembnemu vprašanju Kako se obnašamo v gozdu? Otroci so brez težav naštevali primerno in neprimerno vedenje in ustvarili plakat s slikami.
Večkrat smo takoj po zajtrku odhajali v gozd, vračali pa smo se na kosilo. Tako lepo nam je bilo!

Srečne in ponosne Čebelice!