Select Page

V soboto, 19.10.2019, smo se mladi planinci iz naše šole s planinci preostalih šol občine odpravili na prvi planinski pohod v tem šolskem letu. Cilj našega vzpona je bila naša nealpska gora Snežnik. Jutro je bilo turobno, saj so nebo prekrivali gosti oblaki, vendar nam vreme ni pokvarilo vzdušja. Pohod smo začeli pred planinskim domom na Sviščakih, kjer nas je pozdravila predsednica PD Snežnik Ilirska Bistrica Darinka Dekleva. Potem pa pot pod noge. Če smo med vožnjo iz doline opazovali gozd odet v prelepe jesenske barve, tukaj ni bilo niti sledu o obarvanem listju. Drevesa so se že pripravila na zimski počitek. Čez čas pa nam je pogled kvarila še megla, ki je bila od obračališča še gostejša. Kočo smo zagledali šele tik pod samim vrhom. Oskrbniku koče Andreju Baroviču smo pomagali prinesti nekaj živil in drva. Čeprav nas je bilo veliko, smo se zgnetli v kočo, kjer nas je čakal topel čaj.

Sestop je bil skorajda bolj naporen kot vzpon, saj je bila steza skozi naravni rezervat zelo spolzka.

Tokratni pohod je imel tudi dobrodelno noto, saj smo s pomočjo srečelova zbirali sredstva za obnovo planinskega doma na Sviščakih.

Dostopnost