Select Page

V sredo, 16. 10. 2019, smo se učenci likovnega snovanja in nadarjeni odpravili v Benetke, mesto na vodi. Najprej smo se z ladjico peljali do prvega otoka Burano. Otok je poznan po čipkarstvu, piškotih in lepih barvnih hišicah. Sprehodili smo se po ulicah, kupili spominke in si ogledali cerkev svetega Martina. Odpluli smo do naslednjega otoka Morano. Tam smo si ogledali slavno muransko steklarno. Videli smo postopek izdelave vaze in konja. Izdelki iz stekla so različnih oblik in barv, obiskovalcem jih ponujajo v trgovini. Z ladjico smo se podali še do našega naslednjega in glavnega cilja – Benetk. Videli smo veliko zanimivega: mostove, doževo palačo, Markov trg s cerkvijo in zvonik, največji kanal Grande, po katerem vozijo gondole, ki so bile pred izbruhom kuge v 14. stoletju barvne, od takrat naprej pa so temnejše in manj okrašene zaradi spoštovanja do tretjine prebivalstva, ki je takrat izgubila življenje. Vodička nam je povedala še veliko zanimivosti, npr. o zapeljivcu Casanovi, eno izmed legend o nastanku pice, o pustnem karnevalu in znamenitih maskah. Najbolj nam je bil všeč prosti čas, ko smo se sami odpravili raziskovati mesto in vožnja z ladjico.

Sebastjan Prosen, 8. r.

Dostopnost