Select Page

V soboto, 14. 9.2019, smo se učenci, ki sodelujemo v projektih Parka ŠJ odpravili na jezero Mola. Tam so se zbrale vse šole iz Mreže šol Parka Škocjanskih jam. Razdelili smo se v pet skupin, v katerih smo sodelovali učenci iz različnih šol. Najprej so nam predstavili nekaj o ribiškem dom in jezeru. Pokazali so nam tudi, kako poteka lovljenje rib ob jezeru, razložili, zakaj je pomembno, da skrbimo za neokrnjeno naravo. Naslednja naloga je bila doživeto gledanje narave. Vsak je izbral določeno barvo in iskal posebno lep prizor narave v tej barvi. Nato smo pojedli kosilo. Po kosilu so nam pripravili nekaj iger v zvezi s taborništvom. Zavod Dobra pot pa nas je popeljal v igre, ki so se jih igrali še naši predniki. Bilo je zelo lepo in veliko smo se naučili.

Alja Celin 9. r. in Tina Sedmak 7. r.

Dostopnost