Šolsko leto se je šele pričelo, mi pa smo se že podali v hribe. V četrtek, 12. 9. 2019, smo imeli učenci razredne stopnje športni dan. Cilj našega planinskega pohoda je bila Sv.Katarina. Z avtobusom smo se odpeljali do vasi Novokračine in pri odcepu za Sv. Katarino izstopili. Položna pot nas je vodila skozi borov gozd. Rahel vetrič je s pomočjo topli sončnih žarkov  prinašal prijeten vonj po smoli in ciklamah, ki so krasile obrobje gozdne ceste. Seznanili smo se z delčki davne preteklosti, saj se vrh nahaja na najvišji točki prazgodovinske naselbine-gradišča. Ob lepo urejeni lovski koči smo se okrepčali in se nato podali do cerkvice. Tam nas je pričakal zvonček želja, ki nam bo morda izpolnil kakšno skrito željo. Od tu pa smo imeli sicer malce zamegljen pogled na sosednjo Hrvaško, na Kvarnerski zaliv z otoki in Učko.

Ob lovski koči smo se pozabavali z bansi En veliki los je bil in Tumči ter igrico Morski psi in delfini.

Cilj smo usvojili prav vsi. Eni sicer malo bolj utrujeni, drugi malo manj – vendar pa vsi zadovoljni.

Dostopnost