V času od 7. do 14. julija 2019 se je kar 12 pogumnih učencev naše šole udeležilo mladinskega planinskega tabora, ki je tokrat potekal v prelepi naravi Robanovega kota. Vseh otrok udeležencev je bilo 28, spremljalo pa jih je kar nekaj vodnikov in ostalih odraslih. Kljub viharnemu začetku, ki nam je podrl šotore in nas za dva dni preselil v osnovno šolo v Luče, smo imeli z vremenom kar srečo. Otroci so bili razdeljeni v tri skupine, ki so večinoma ločeno osvajale vrhove. Tokrat smo med osvojene vrhove nanizali naslednje: Knezova planina (Strelovec), Olševa, Robanova planina, Okrešelj, nekateri tudi Mala Ojstrica. Ko nismo sopihali na turah, smo se zabavali pri številnih dejavnostih in delavnicah. Posebej slavnostne pa so bile poroke in krst, ki je bil za nekatere precej boleč. Nekaj utrinkov je na ogled tudi na FB strani PD Snežnik.

Spletla so se mnoga prijateljstva, ustvarili prijetni spomini, zato naslednje leto vabimo na planinski tabor še kakšnega pogumnega Koćanca. Planinski pozdrav vsem!

Dostopnost