V petek, 14. 6. 2019, smo devetošolci v večnamenskem prostoru šole pripravili valeto. Generacija 2004 smo bili Manca Jaksetič, Tisa Vičič, Naja Iskra, Andraž Štefančič, Sara Vrh in Kristina Rolih. Skupaj smo preživeli devet dolgih, a lepih let. Z leti smo se povezali in poslali zelo dobri prijatelji, ampak vsega lepega je enkrat konec. Sestavili smo program, s katerim smo predstavili svojih devet let na tej šoli in še zadnjič delili naše spomine z učitelji, drugimi zaposlenimi, s starši in vsemi učenci naše šole. Največ besed smo namenili osmošolcem, s katerimi smo preživeli največ časa zadnje šolsko leto. Kot smo povedali, so imeli vedno glavno besedo pri skupnih urah in z njimi smo se tudi veliko nasmejali. Oni so nam za slovo napisali izvirno pesmico. Njen avtor je bil David Prosen. Ogledali smo si filmček z našimi fotografijami iz preteklih let, ki smo ga sami sestavili, ob katerem so se nasmejali tudi naši starši in učitelji. Prebrali smo tudi pesmico o naših šolskih izkušnjah, ki jo je napisal Andraž Štefančič. Zahvalili smo se staršem ter učiteljem, ker so bili potrpežljivi z nami in so nam pomagali do znanja. Osmošolci so nas presenetili in nasmejali z neobičajnim darilom. Za zaključek valete je bilo že tradicionalno iskanje ključa, ki ga devetošolci skrijejo osmošolcem, da ga skušajo najti ter s tem dokažejo, da so pripravljeni za vstop v 9.r. Še zadnjič smo se v učilnici zgodovine posladkali s sladkimi dobrotami.

Dostopnost