V sredo, 5. 6. 2019  smo se učenci  5. in 6. razreda odpravili v varstveno delovni center (VDC) v Ilirski Bistrici na tehniški dan. Razdeljeni smo bili v dve skupini in obiskali štiri različne delavnice. V prvi delavnici smo izdelovali papir iz odpadnega pisarniškega papirja, ki smo mu dodali posušene liste za večjo barvitost. V drugi delavnici smo izdelovali izdelek iz gline (stojalo za prtičke), ki smo ga lahko okrasili tudi z odtisom čipke. V tretji delavnici smo vrtali luknje, barvali, sušili kar s sušilcem za lase, z valjčkom odtisnili vzorec in na koncu dobili pisane obešalnike iz lesa. Četrta delavnica je bila najbolj zahtevna, saj smo morali biti precej natančni in spretni, da smo izdelali unikatne zapestnice iz usnja. Pri vseh štirih delavnicah so nam bili v veliko pomoč zaposleni v VDC-ju in tudi njihovi varovanci. Čas je hitro minil, saj so bile delavnice zelo zanimive. Pred odhodom domov smo si seveda privoščili tudi slasten sladoled.

Dostopnost