Select Page

V ponedeljek, 3. junija 2019, je ponovno začel voziti Pešbus. Tokrat je njegova začetna postaja v Podgrajah, vmesna postaja v Kuteževem in končna seveda pri naši šoli. Deset prijavljenih učencev se tako vsak dan peš odpravi proti šoli, za kar potrebujejo približno pol ure. Brez odgovornih spremljevalcev seveda ne bi šlo, zato gre posebna zahvala Tamari, Tini, Dragani in Hermanu. Pešbus bo vozil še naslednji teden, torej do 14. 6. 2019. Pešbus je odličen način za aktiven začetek dneva, ki zagotovo olajša šolsko delo, krepi zdravje otrok in hkrati ohranja naše okolje bolj čisto. Učenci se na Pešbus lahko še vedno prijavijo pri svoji razredničarki.

“Podporo in materiale za izvedbo Pešbusa in Bicivlaka nudi IPoP – Inštitut za politike prostora v okviru programa Aktivno v šolo, ki ga sofinancira Ministrstvo za zdravje RS in je del prizadevanj Dober tek Slovenija za več gibanja in bolj zdravo prehrano.”

Dostopnost