Učenci 1. in 2. razreda smo od 29. 5. do 31. 5. 2019 skupaj z vrtčevimi otroki na Debelem rtiču preživeli tri zanimive dneve. Ob prihodu v zdravilišče smo se nastanili v paviljonu Veveriček in že takoj odšli na dopoldansko plavanje v bazen. Najprej  smo vaditeljici Tjaši pokazali, kaj že obvladamo, nakar nas je razdelila v plavalne skupine. Pridno smo vadili vsak dopoldan in popoldan.

Sonce pa se ni in ni hotelo prikazati izza oblakov do zadnjega dneva. A nas to ni prav nič vznemirjalo. Staršem smo napisali razglednice, izdelali vetrnice in jih na prostem preizkušali, na obali smo vneto brskali za ostanki lupin školjk in polžev, podali smo se na lov za zakladom, iskali gozdne škratke, raziskali vse kotičke na Debelem rtiču, »odpotovali« v čarobni gozdiček in opazovali igro veveričk.

Dnevi so kljub temu, da smo pogrešali domače hitro minili. Za marsikoga je bila to prva izkušnja, ko smo odšli od doma brez mamice in očka. Spoznali smo, da ni enostavno, vendar zmoremo.

Dostopnost