Select Page
  1. 5. 2019 smo se učenci 3., 4. in 6. razreda odpravili pogledat Partizansko bolnico Zalesje. Odhod izpred šole je bil ob 7.50. Do Ostrožnega Brda smo se peljali z avtobusom, nato pa smo 30 minut pešačili po gozdni poti. Na cilju smo najprej zagledali spomenik in par vojakov. Nato smo si ogledali barako, v njej je bilo prostora za 9 ranjencev in majhno peč ter mizo. Kuhinja ni bila prav velika, v njej je stala pečica ter velika miza. Malo pod kuhinjo so zgradili zemljanko, v njej so potekale operacije. Zdravnik ni imel veliko pripomočkov, eden izmed njegovih teh je bila žaga za sadno drevje. Odlično je opravil 207 operacij, od tega je le 5 ljudi umrlo. Ko smo si vse ogledali, smo se počasi odpravili na prireditveni prostor, kjer smo dobili bone za golaž. Med jedjo smo poslušali zgodbe o partizanih. Ko smo pojedli, smo se odpravili na avtobus ter se vrnili v šolo. Ekskurzija je bila zelo poučna ter zanimiva.

Anja, Tina, Ivana, 6. r.