Select Page

V ponedeljek, 13. 5. 2019, sta nas v sklopu programa WIC (World in Classroom) na šoli obiskala dva študenta iz Češke, ki del svojega študija opravljata na Filozofski fakulteti v Ljubljani. Jana in Milan sta nam pripravila zanimivo predstavitev svoje države. Na kratko sta se dotaknila zgodovine, primerjala nekaj geografskih dejstev s Slovenijo, zabavni so bili stereotipi, pokazala pa sta tudi lepote njihovih narodnih parkov. Na veliko presenečenje naših gostov smo ugotovili, da je češki jezik res zelo podoben slovenskemu, zato nismo imeli težav s prevajanjem nekaj osnovnih pojmov, števil in dni v tednu.

Jana in Milan sta povedala, da jima je Slovenija zelo všeč, ker je tako raznolika, najbolj pa jima všeč to, da se lahko v Ljubljani povsod odpeljeta kar s kolesom. Junija se vračata na Češko in zelo smo jima hvaležni, da sta en dan preživela tudi z nami in nam približala svojo kulturo in deželo.

       

 

 

Dostopnost