V soboto, 13. 4. 2019, smo se planinci naše šole zbrali na avtobusni postaji. Jutro je bilo oblačno in mrzlo. Cilj tokratnega pohoda je bil 962 m visok Kovk, ki se strmo dviga nad Vipavsko dolino.

Z avtobusi smo se odpeljali do Cola, kjer je bilo izhodišče našega vzpona. Kmalu smo zapustili asfaltirano cesto in sledili oznakam, ki so nas usmerile na gozdno stezo skozi borov gozd. Nekoliko višje smo prečili še travnata pobočja in že smo bili na vrhu.

Vso pot nas je »spremljala« mrzla burja, ki je bila na izpostavljenih delih zelo močna in je občutek mraza še dodatno stopnjevala. Z vrha, od koder je v lepem vremenu čudovit razgled, nismo kaj dosti videli, saj nam je nizka oblačnost to preprečevala.

Po grebenski poti smo se spustili nekoliko nižje, kjer smo si našli zavetje in v miru pomalicali. Pot smo si popestrili tudi z družabnimi igrami bansi. Ker je bilo vedno bolj mrzlo, smo naš pohod skrajšali in se po krožni poti predčasno spustili do avtobusov.

Dostopnost