Planinci bistriških osnovnih šol to šolsko leto pridno nabiramo žige različnih vrhov. V soboto, 16. marca 2019, smo v okviru akcije Mlad bistrški planinc izpeljali že peti pohod.
Sobotno jutro je bilo sicer oblačno, a to ni pokvarilo našega razpoloženja. V velikem številu smo se povzpeli na 1107 m visoki Krim, ki leži na južnem obrobju Ljubljanskega barja. Naše izhodišče je bilo v Rakitni. Vso pot smo uživali v prebujajoči naravi. Občudovali smo najrazličnejše odtenke telohov in zelo številne velike zvončke ali kot jim po domače rečemo kronice. Med skromnim podrastjem nas je s svojim značilnim vonjem že opozarjal čemaž.

Z vrha, od koder je ob lepem vremenu možen pogled čez pol Slovenije in sicer od Triglava do Tržaškega zaliva pa tja do našega Snežnika, tokrat ni bil možen, saj nam je to preprečevala oblačnost. Smo pa pod seboj lahko opazovali Ljubljansko barje s številnimi naselji ter nekatere vrhove Kamniško Savinjskih Alp.
Že se veselimo naslednjega vzpona.

Dostopnost