Select Page

3, 2, 1 že je izstreljena!

Tako gre pesem z naslovom Marsovska (M. Voglar), ki jo otroci iz skupine Medvedki zelo radi prepevamo.

Pogovarjali smo se o vesolju, prebirali in ogledovali smo knjige z vesoljsko tematiko ter se tako seznanjali s sončnim sistemom. Izdelali smo planete in spoznali, po čem se naš planet Zemlja razlikuje od drugih, ki krožijo okoli Sonca. Ogledali smo si tudi zanimive video posnetke in si izdelali teleskop, s katerim smo opazovali zvezdnato nebo. Osončje smo izdelali iz slanega testa, s svinčniki in drugimi pisali pa smo urili predpisalne spretnosti.

Izdelali smo vesoljsko raketo in vadili hojo s hoduljami ter metanje vesoljskih kamnov v tarčo. Ko smo z raketo želeli iz vesolja poleteti domov, smo zapeli:

Hula hula hula hov,

Hula hov,

Hula hula hula hov,

Hula hov!

(Marsovska, M. Voglar)

 

Otroci iz skupine Medvedki

Dostopnost