November je mesec, ko z dreves odpadajo še zadnji listi, dež namaka travo, na cestah pušča luže … Otroci gledajo skozi okna in opazujejo kapljice, ki polzijo po steklih. Nekateri žalostno govorijo: »Pada dež. Igala,« in s prstom kažejo na tobogan. Takrat se vzgojiteljici spogledava, vzameva male ritmične instrumente in jih razdeliva med otroke. Zapojemo znane pesmi o dežju. Ob tem vzklije nova misel, nove besede in nastane naša lastna pesem o dežju.

 

DEŽEK

Tip ti rip,

tip ti rip,

dežek pada zmoči hrib.

Tup ta ra,

tup ta ra,

dežek pada zdaj na tla.

Tip ti rip,

tip ti rip,

hitro pojdi po dežnik!

Tup ta ra,

tup ta ra,

kdo zdaj v lužo skakat zna?

(Pesem Dežek napisala Jagoda Grilj, uglasbila Ana Mršnik)

Pesem je šla otrokom hitro v uho, zato sva se odločili, da obujemo škornje, vzamemo dežnike in zapojemo na dežju.

 

SKUPINA METULJČKI

Dostopnost