Select Page

V soboto, 13. 10, 2018, smo se odpravili na drugi letošnji planinski izlet. Tokrat nas je pot vodila na sosednjo Hrvaško, natančneje nad Kvarnerski zaliv. Avtobus nas je odložil na velikem parkirišču tik pred tunelom Učka. Lepa gozdna pot je bila polna ježic pravega kostanja, ki so marsikoga zamikali. Najvišjo točko smo kar kmalu dosegli. Z vrha 641 m visokega Pećnika se je odprl lep pogled na morje, otokov pa zaradi meglice nismo videli. Sonce nas je lepo grelo, zato smo se na vrhu zadržali kar precej časa, nekaj pojedli ter se obvezno slikali. Sledil je kar dolg in mestoma precej strm spust skozi gozd do naselja Poljane in naprej do Opatije, kjer smo se ob lizanju sladoleda nastavljali morskim valovom in prijetnim jesenskim temperaturam. Vsekakor smo preživeli prijetno aktivno sobotno dopoldne in se že veselimo naslednjega planinskega podviga. Le kam nas bo pot vodila naslednjič?

Dostopnost