Planinci naše šole smo se v soboto, 15.9.2018, velikem številu udeležili prvega letošnjega planinskega izleta. Tokrat smo se podali v bližnjo okolico in sicer na 786 m visok hrib Tuščak. Z avtobusom smo se odpeljali do vasi Bač, od koder smo se v strnjeni koloni podali proti cilju. Pot nas je na začetku vodila med  pašniki, nato pa se je začela strmo vzpenjati. Z vrha se nam je odprl pogled na  Kneško, Bačko in Koritniško kotlino. Pod seboj smo opazovali vojaško strelišče na Baču. Pogled pa nam je segal vse do Nanosa, Primoža, Svete Trojice,..

Po sestopu smo pot nadaljevali po cesti za vasjo do grada Kalc, kjer je potekalo srečanje s člani PD Postojna. Prijazne domačinke so nas ob prihodu po stari navadi pogostile s kruhom in soljo.

Prisostvovali smo tudi kulturnemu programu ob 200 letnici rojstva Miroslava Vilharja.

Po  prireditvi smo se po kolovozu odpravili do končne točke pri OŠ Knežak. Med potjo smo se ustavili na pokopališču in se ob nagrobniku poklonili spominu na velikega pisatelja, pesnika in skladatelja Miroslava Vilharja.

Dostopnost