V četrtek, 13. 9. 2018, smo se v čudovitem sončnem jutru učenci od 1. do 6. razreda odpravili na grad Gotnik. Z učiteljem Rihardom ter učiteljicami nižje stopnje smo se peš odpravili izpred šole do dvorca. V Zabičah nas je počakal naš hišnik, ki nas je vodil do ruševin gradu Gotnik. Po poti so učenci nižje stopnje našli jurčka in s tem spodbudili še ostale, da smo začeli iskati gobe. Na vrhu smo si ogledali ostanke gradu, pojedli in popili ter vsi skupaj nabirali gobe. Vrnili smo se nazaj do dvorca. Tam smo se  še malo okrepčali ter poklepetali, nato pa so se nekateri učenci sami peš odpravili domov. Ostali so odšli do šole. Izlet je bil zabaven, zanimiv ter poučen.

                                                        Danaja Simčič, Tina Sedmak in Anja Hrenovec,   6. razred

Dostopnost