Select Page

Čebelice smo se v mesecu maju posvetile leposlovno- naravoslovni knjigi “Zelo lačna gosenica”. Skozi vsebino smo uresničevali cilje iz vseh področij kurikuluma. Začeli smo ob neposrednem stiku z okoljem, kjer smo opazovali metulje in drobne žuželke s stereolupo. S spoznavanjem njihovih lastnosti so se otroci seznanili z vsebinami iz področja narave. Pomagali smo si z izdelavo plakatov in iskanjem informacij na spletu. Spoznali smo nove naravoslovne pojme in se na drugačen način seznanili s preobrazbo gosenice.

Kaj smo še počeli: – izdelovali gosenice z odpadnega materiala

– rokovali z marioneto

– iskali informacije v otroških inciklopedijah

– sestavili časovni trak

– sestavljali puzle( sadje, zdrava prehrana)

– izdelali gosenice- kolaž

– opazovali metulje pod stereolupo

– izdelali plakat metulja in gosenice

– metali žogice v cilj

– nizali ogrlice

– s pomočjo kocke utrjevali:-števila do 10 , dneve v tednu,zdravo prehrano, pesmice,

zgradbo metulja, gosenice

– imeli predstavo v parku

– obnavljali vsebino s pripovedovalno kocko

– razvijali grafomotoriko

– spoznali simetrijo- metulj

Tematski sklop smo zaključili s predstavo za prijatelje v vrtcu, šoli in starše. Ob torti, ki so jo okrasile bodoče prvošolke smo se družili v četrtek 17.5. Ob tej priložnosti smo se od njih poslovili in jim zaželeli uspešen in prijeten začetek šole.

SREČNE IN PONOSNE ČEBELICE!

 

 

 

Dostopnost