Select Page

V petek, 13. 4. 2018, smo se z vlakom že ob 6.30 odpravili na tehniški dan v Postojno. Na železniški postaji smo se odločili, da se sprehodimo po Postojni. Čeprav nam vreme ni bilo naklonjeno, smo vseeno uživali. Po daljšem sprehodu smo se namenili proti Srednji gozdarski in lesarski šoli Postojna, kjer so nas že čakala tamkajšnja učitelja. Razdelili smo se v dve skupini (6. in 7. ter 8. in 9. razred). Prva skupina si je najprej ogledala predstavitev o divjih živalih. Ogledali smo si tudi različna rogovja, krzna, kožuhe … Medtem je druga skupina zunaj spoznavala discipline tekmovanja z motorko (menjavanje verige, v kateri so se preizkusili tudi naši učenci, hitrostno rezanje vej z drevesa). Poleg tega so se sprehodil okoli šole in spoznali zanimiva dejstva o naravi in o današnjem svetu. Učenci smo v tem dnevu izvedeli veliko novega, saj se včasih nismo popolnoma posvetili naravi, vendar smo se tudi pogovarjali o problemih sodobnega časa. Ob nekaterih temah smo se zamislili in jih bomo nedvomno uporabili naprej v življenju.

Nastja Grlj in Iza Zeljkovič, 9. r.

Dostopnost