Select Page

V četrtek, 22. marca, smo se učenci 7., 8. in 9. razreda zbrali pred šolo ob 6.00 uri, od koder smo se z avtobusom odpeljali v dolino pod Julijskimi Alpami. Vožnja je trajala dolge tri ure, vendar smo si jo popestrili z glasbo in prepevanjem. Ko smo prispeli na cilj, smo si najprej ogledali okolico in se kasneje pridružili ostalim gledalcem. Najprej smo videli trening skakalcev. Ob 11.00 uri so se začele kvalifikacije, v katerih so bili zelo uspešni slovenski tekmovalci. A nismo le gledali skokov, temveč smo se tudi veliko smejali, naredili številne »selfije«, jedli sladoled in kokice, se nekajkrat skoraj izgubili v ogromni množici, a smo se ves čas neizmerno zabavali. Prireditev je bila zelo dobro vodena in organizirana, saj smo veliko vzklikali in podpirali skakalce. Še posebej smo navijali ob skokih naših skakalcev, ko so slovenske zastave visoko vihrale po zraku. Skokov se je udeležilo kar 13.200 otrok in odraslih. V Planici je nastopala tudi Nika Zorjan in duet BQL. Ob 12.30 smo se iz doline pod Poncami odpravili proti domu. Ta dan je bil popoln, saj smo se družili s sošolci in se veliko zabavali.

Iza Zeljkovič, Mikela Simčič

Dostopnost