Select Page

V času prehladov,gripe in viroz smo januar mesec v skupini Čebelice posvetili zdravju.Pogovarjali smo se o zdravi prehrani,gibanju in počitku. Naučili smo se pravilno in temeljito umivati roke, pravilno kihati in kašljati. Pripravili smo okusen sadni in zelenjavni napitek, izmerili telesno višino in izdelali stolpični diagram, katero sadje v naši skupini najraje jemo. Posebno skrb smo posvetili negi zobkov. Z med. sestro Pijo se učimo pravilnega ščetkanja zob. S poskusom smo spoznali, kako očistimo naše zobke.Jajce kuhano v čaju smo temeljito oprali le s pomočjo ščetke in zobne paste. Iz revij in časopisov smo izrezovali sličice različne hrane. Razvrstili smo jih na zdravo in nezdravo ter jih pravilno nalepili na bolan in zdrav zob.Družbo sta nam delala medvedek Poldek, ki se ni počutil dobro in medvedek Šapi, ki si ni maral umivati zob.

SREČNE IN PONOSNE ČEBELICE!

 

Dostopnost