Select Page

     TS 9Učenci 1., 2. in 3. razreda so od 13. do 16. maja pridobivali prve izkušnje plavanja in izboljševali plavalne tehnike v termah Snovik. Dnevi v tem lepem kraju pod Kamniškimi alpami so bili drugačni od običajnih šolskih dni. V bazenu so se učenci družili z učiteljem Rihardom in učiteljico Marijano, kjer so nekateri pridobivali prve izkušnje plavanja, večina pa jih je izboljševala plavalno tehniko. Neplavalci so si zelo prizadevali, da bi se naučili plavati in nekateri so močno verjeli, da lahko osvojijo bronast, srebrn ali zlati konjiček. Ostali učenci so spoznavali tehniko hrbtnega in prsnega plavanja ter kravla. Tudi oni so se zelo trudili in si želeli doseči čim boljše rezultate. Večina tretješolcev je zadnji dan skakala v vodo s trampolina, kar dokazuje, da jim ni manjkalo ne poguma ne znanja. Ko učenci niso bili v bazenu, so spoznavali okolje, v katerem so terme Snovik (spoznali so lokalno arhitekturo, rastlinje, podnebje, ..) in bili športno aktivni. Ob večerih so hodili na dolge sprehode, kar jih je zelo veselilo. Ko jim dež ni dopuščal raziskovanja okolice, so v učilnici slikali, risali, pisali ter ustvarjali različne izdelke iz papirja. Nekaj učenk je imelo v sobi celo plesno zabavo, ostali so igrali šah, Enko in Človek ne jezi se. Učenci so bili vodljivi, delavni in ubogljivi.

    Za večino je bil teden v termah Snovik popolnoma nova izkušnja, ki so jo delili z učenci in učitelji OŠ Podgora in Jelšane. Ni bilo enostavno, bil pa je to velik korak k njihovi samostojnosti. Odraščanje ni preprosto, a če ima otrok vedno ob sebi nekoga, ki ga razume in bodri, je lažje. Tokrat so imeli noč in dan ob sebi kar nekaj učiteljev, ki so jih opogumljali, tolažili, motivirali ter jim pomagali, ko so potrebovali pomoč, in sicer Marico Štembergar, Magdaleno Logar, Marijano Fidel in Riharda Udoviča. Bila je izkušnja, ki bo zagorovo vsem udeležencem dogodka za vedno ostala v spominu.
                 

Magdalena Logar

 

TS8

                                                   

TS3

TS4

TS 2

TS5

Dostopnost