Select Page

Osnovna šola Podgora Kuteževo je že tretje leto zapored dobila naziv Planetu Zemlja prijazna šola/vrtec. Vseslovenski natečaj pripomore k ohranjanju kulturnega, naravnega in nacionalnega izročila Slovenije, razvija zdravo samopodobo posameznika ter spoštljiv in odgovoren odnos človeka do okolja in narave. Naša šola je sodelovala v projektih Eko beri in Eko generacija v organizaciji društva Planet Zemlja. Učenci novinarskega krožka smo pošiljali prispevke o dejavnostih na šoli za objavo na spletni strani eko-generacija.org. Učenci nižjih razredov in otroci iz vrtca pa so brali knjige z naravovarstveno tematiko in ob njih ustvarjali.

Podelitev priznanj se je odvijala 22. aprila na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani. Predstavnike šol in vrtcev je nagovoril Jernej Pikalo, minister za šolstvo. Prisotne je nagovoril tudi predsednik države Borut Pahor. Čestital je vsem nagrajencem in se slikal z njimi. Priznanje za našo šolo smo prevzele Eva Rojc, Nika Štefančič, Lara Šetina in Urška Jaksetič.

Eva Rojc in Nika Štefančič

Dostopnost