Po dolgi deževni zimi nam je v soboto 8.3.2014 končno uspelo izpeljati prvi zimski izlet. Vsi smo ga že nestrpno čakali. Pozdravilo nas je sončno, vendar zelo vetrovno jutro. Tokrat smo se odpeljali proti morju. Cilj našega izleta je bil v Italiji. V Boljuncu smo izstopili in se podali proti 349 m visokemu Malemu vrhu. Steza se je že v začetku strmo vzpenjala proti vrhu.

Za dolino reke Glinščice velja rek »Manj je več«. Čeprav je kanjon Glinščice dolg le dva kilometra in pol, je prava zakladnica zanimivosti in naravnih lepot, ki obiskovalcem vedno znova vzame dih. V dolino Glinščice vodi makadamska cesta, ki je bila do leta 1959 proga ozkotirne železnice Trst – Hrpelje. Danes vlakov ni več, zato pa so toliko pogostejši kolesarji in pohodniki.

Kmalu se nam je odprl razgled na prepadne stene kanjona in pogled se je ustavil na slapu Supet. Zanimiva je bila tudi romarska cerkev Sv. Marije na Pečah. Od tod pa nas je pot vodila nazaj do Boljunca.

Rdečih lic in nekoliko utrujeni smo se posedli v avtobuse in se z lepimi vtisi vračali domov.

 

  

 

Planinski krožek

Marica Štemberger

Dostopnost