Select Page

V petek, 20. 10. 2017, je zagorelo v prvem nadstropju OŠ  Kuteževo. Takoj se je vključil alarm, po zvočniku pa so nas obvestili, naj mirno zapustimo šolo skozi najbližji izhod. Učenci, otroci iz vrtca in zaposleni smo se zbrali na igrišču pred šolo, kjer smo se prešteli. Ugotovili smo, da ena učenka manjka. Medtem so prišli do šole gasilci, ki so začeli z gašenjem in iskanjem pogrešane. Na srečo so jo hitro našli. Pred prihodom reševalcev so jo oskrbeli učenci, ki obiskujejo krožek prve pomoči. Na srečo z učenko ni bilo nič narobe, saj je bila to le požarna vaja. Naučili smo se, kako ukrepati, če bi do požara v resnici prišlo. V vaji so sodelovali člani PGD Podgora Podgraje, reševalci nujne medicinske pomoči iz Zdravstvenega doma Il. Bistrica in policista s Policijske postaje Ilirska Bistrica. Po vaji so si učenci ogledali vozila in pripomočke, ki jih pri delu uporabljajo gasilci, reševalci in policisti.

Dostopnost