Select Page

V torek, 9. junija 2015, smo se v pozno popoldanskem času zbrali v večnamenskem prostoru naše šole na zaključni prireditvi v sklopu mednarodnega projekta Comenius. S tem šolskim letom se namreč dveletno sodelovanje v projektu z naslovom Rast in razvoj za evropskega državljana prihodnosti (Growing and Developing as a European Citizen for the Future) izteka.

JUNIJ 2015 138    JUNIJ 2015 131

V projektu smo sodelovali s šolami iz Škotske, Portugalske, Turčije in Poljske, zato smo te države tudi obiskali. Mobilnosti v Turčijo, na Portugalsko in Poljsko so se udeležile tudi učenke naše šole, ki so svoja doživetja in vtise predstavile tudi obiskovalcem in jih podkrepile s kratkimi filmčki o obiskih. V programu so nastopili učenci 2. in 3. razreda, ki so se predstavili z dvema angleškima pesmicama, zapela sta tudi oba šolska zbora, svoje igralske talente pa so predstavili tudi člani šolske dramske skupine, ki so odigrali posodobljeno Kraljično na zrnu graha in navdušili. Na ogled so bili plakati, na katerih so bile predstavljene mobilnosti, obiskovalci pa so si lahko ogledali (in okusili) tudi nekaj značilnih izdelkov partnerskih držav. Ker smo v projektu zbirali tudi zdrave recepte znanih posameznikov iz vseh držav, smo jih nekaj prevedli in ponudili zainteresiranim, da jih preizkusijo tudi doma.

Vse, kar smo v sklopu projekta naredili, pa si lahko ogledate tudi na spletni strani projekta na TEJ povezavi!

Koordinatorka projekta Nataša Zidar

JUNIJ 2015 130JUNIJ 2015 137 JUNIJ 2015 133  JUNIJ 2015 136  JUNIJ 2015 139JUNIJ 2015 135

JUNIJ 2015 134

 

 

 

 

 

Dostopnost