Karitas že vrsto let organizira dobrodelno akcijo z naslovom Pokloni zvezek, katere cilj je zbrati čim več novih A4 (praviloma) črtanih zvezkov. Naša šola se je že večkrat odzvala na njihovo akcijo, v tem šolskem letu pa se je šoli pridružil tudi vrtec. Zvezke smo zbirali ves mesec maj in bili nad odzivom več kot pozitivno presenečeni. Otroci in učenci so namreč pokazali veliko mero dobrosrčnosti in solidarnosti do vrstnikov, ki živijo v težkih socialnih stiskah in jim naš skromen prispevek veliko pomeni. Na Karitas bomo poslali več kot 80 zvezkov, ki predstavljajo le droben delček potrebnih zvezkov za več kot 12.000 otrok, a nič manj pomemben. Posebno vrednost pa imajo tudi kratka topla sporočila, ki so jih otroci zapisali na prejete razglednice in izražajo pravi pomen tovrstnih akcij.

Iskrena hvala vsem, ki ste pomagali!

 

Dostopnost