Select Page

 Tudi letos smo se učenci razredne stopnje za prvi športni dan v petek, 29. 9. 2017,  odpravili na planinski pohod. V sončnem, vendar mrzlem in vetrovnem jutru smo se podali na Oslice. Z avtobusom smo se odpeljali proti Gomancem do odcepa za Pako, kjer smo izstopili. Napotili smo se do lovske koče, kjer sta nas že čakala lovec Miro Uljan in njegov pes. V spremstvu le teh smo šli proti cilju našega vzpona. Pot nas je vodila mimo mrhovišča. Lovec nam je povedal, s čim se medved hrani. Pripravili smo mu pravo pojedino: natrosili smo mu jabolk in koruze ter nastavili pravcato »frutabelo«. Pot nas je vodila mimo prostranih orumenelih visokogorskih travnikov, na katerih smo opazovali gobe dežnikarice. Končno smo prispeli na vrh, od koder se nam je odprl čudovit pogled na celotne Gure, na dolino ob zgornjem toku reke Reke pa vse do morja v sosednjem Kvarnerskem zalivu. Sestopali smo po isti poti. Kar prehitro smo vrnili pred kočo, saj smo med hojo prisluhnili marsikateri lovski dogodivščini. Pred kočo smo se še malce poigrali in se prijetnih vtisov vrnili v šolo.

Dostopnost